Blog realitní makléřky

Vítejte na mém blogu

Osobní realitní makléř

Napsat komentář

osobni realitni makler

Pojem osobní realitní makléř je mezi veřejností již nějakou dobu v povědomí. Ale jak jsem zjistila, málo kdo ví, co konkrétně si pod službou osobního realitního makléře představit a jak ji správně využít.

Ten, kdo již někdy nemovitost kupoval, mi potvrdí, že to není tak jednoduchá záležitost, jak se na první pohled zdá. Koupě vlastního bydlení je časově i emočně náročná záležitost.  Navíc zde existuje řada možných rizik a nepříjemných komplikací, které mohou koupi zdržet nebo v horších případech i znemožnit.

Většina klientů při koupi nemovitosti jedná impulsivně, nechává se unést emocemi a podléhá tlaku makléře k rychlému podpisu rezervace. To vše, aniž by si prověřili alespoň základní údaje. Je rozumné takto riskovat při jednom z největších životních rozhodnutí?

Realitní makléři se každý den pohybují ve světě realit. Proto někteří z nich v rámci rozšíření svého portfolia nabízejí také službu Osobního realitního makléře.

Pojďme se podívat, co Vám osobní realitní makléř může nabídnout. Je to odborný poradce, který klientům pomáhá najít vhodnou nemovitost a bezpečně je provede celým procesem koupě. Díky tomu, že má makléř přehled o nových nabídkách a ví i o těch, které v inzerci nenajdete, máte větší šanci, že rychleji najdete vyhovující bydlení. Novinky se k vám dostanou mezi prvními. Osobní makléř za vás vyhledá vhodné nabídky a prověří jejich aktuálnost. Zašle vám jen ty, které splňující vaše požadavky. V případě zájmu sjedná také termín prohlídky a doprovodí vás na ni. Upozorní vás, na co se zaměřit, na co si dát pozor a nač se ptát. Dokáže prověřit nemovitost i majitele. Pokud zjistí právní či faktické vady na nemovitosti nebo hrozící exekuce na majitele, upozorní vás a vysvětlí vám možná rizika. Měl by dohlédnout také na to, abyste nepodepsali nevýhodnou či právně neplatnou smlouvu, a zhodnotit, zda je požadovaná cena odpovídající stavu nemovitosti. Je-li třeba, pomůže vám i se zajištěním financování.

Pokud nechcete sednout na lep „chytrým“ prodávajícím nebo makléřům, vyplatí se službu Osobní realitní makléř využít. Jak se říká – důvěřuj, ale prověřuj.

Lucie Tůmová

Reklamy

Autor: Lucie Tůmová

Vyhledávaná realitní makléřka se specializací na prodej nemovitostí v Praze a okolí. Jako obchodník pracuje přes patnáct let, v realitách působí od roku 2010. Vedle běžné makléřské činnosti píše blog s realitní tématikou, poskytuje nezávislé konzultace při prodeji/koupi nemovitosti, je autorkou e-booku Vyhněte se nejčastějším chybám při prodeji nemovitosti, spoluzakladetlkou realitní platformy bezinzerce.cz a podílí se na tvorbě dalších projektů. Je členem Realitní komory České republiky a jejím zástupcem pro Prahu 1. Realitní specialista certifikovaný Realitní akademií České republiky www.lucietumova.cz Realitní makléř Praha

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s