Blog realitní makléřky

Vítejte na mém blogu

Osobní realitní makléř

Napsat komentář

osobni realitni makler

Pojem osobní realitní makléř je mezi veřejností již nějakou dobu v povědomí. Ale jak jsem zjistila, málo kdo ví, co konkrétně si pod službou osobního realitního makléře představit a jak ji správně využít.

Ten, kdo již někdy nemovitost kupoval, mi potvrdí, že to není tak jednoduchá záležitost, jak se na první pohled zdá. Koupě vlastního bydlení je časově i emočně náročná záležitost.  Navíc zde existuje řada možných rizik a nepříjemných komplikací, které mohou koupi zdržet nebo v horších případech i znemožnit.

Většina klientů při koupi nemovitosti jedná impulsivně, nechává se unést emocemi a podléhá tlaku makléře k rychlému podpisu rezervace. To vše, aniž by si prověřili alespoň základní údaje. Je rozumné takto riskovat při jednom z největších životních rozhodnutí?

Realitní makléři se každý den pohybují ve světě realit. Proto někteří z nich v rámci rozšíření svého portfolia nabízejí také službu Osobního realitního makléře.

Pojďme se podívat, co Vám osobní realitní makléř může nabídnout. Je to odborný poradce, který klientům pomáhá najít vhodnou nemovitost a bezpečně je provede celým procesem koupě. Díky tomu, že má makléř přehled o nových nabídkách a ví i o těch, které v inzerci nenajdete, máte větší šanci, že rychleji najdete vyhovující bydlení. Novinky se k vám dostanou mezi prvními. Osobní makléř za vás vyhledá vhodné nabídky a prověří jejich aktuálnost. Zašle vám jen ty, které splňující vaše požadavky. V případě zájmu sjedná také termín prohlídky a doprovodí vás na ni. Upozorní vás, na co se zaměřit, na co si dát pozor a nač se ptát. Dokáže prověřit nemovitost i majitele. Pokud zjistí právní či faktické vady na nemovitosti nebo hrozící exekuce na majitele, upozorní vás a vysvětlí vám možná rizika. Měl by dohlédnout také na to, abyste nepodepsali nevýhodnou či právně neplatnou smlouvu, a zhodnotit, zda je požadovaná cena odpovídající stavu nemovitosti. Je-li třeba, pomůže vám i se zajištěním financování.

Pokud nechcete sednout na lep „chytrým“ prodávajícím nebo makléřům, vyplatí se službu Osobní realitní makléř využít. Jak se říká – důvěřuj, ale prověřuj.

Lucie Tůmová

Autor: Lucie Tůmová

Vyhledávaná realitní makléřka se specializací na prodej nemovitostí v Praze a okolí. Jako obchodník pracuje od roku 2001, v realitách působí od února 2010. Vedle běžné makléřské činnosti píše blog s realitní tématikou, poskytuje nezávislé konzultace při prodeji/koupi nemovitosti, je autorkou e-booku Vyhněte se nejčastějším chybám při prodeji nemovitosti, spoluzakladatelkou a manažerkou realitní kanceláře FINDEO.cz, platformy bezinzerce.cz a podílí se na tvorbě dalších projektů. Realitní specialista certifikovaný Realitní akademií České republiky www.lucietumova.cz Realitní makléř Praha manažer FINDEO reality

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s