Blog realitní makléřky

Vítejte na mém blogu

Čím víc realitek, tím rychlejší prodej?

Napsat komentář

cimvicrealitek

Prodáváte byt nebo dům a napadla vás tato myšlenka? Pokud ano, tak na ni raději zapomeňte. V praxi je to přesně naopak. Vysvětlím vám proč.

Zkuste se vžít do role kupujícího. Budete procházet různé realitní servery a hledat jehlu v kupce sena. Ve chvíli, kdy tu jehlu najdete, zajásáte a hned voláte na uvedené telefonní číslo a domlouváte si prohlídku. Položíte telefon a hledáte dál, jestli v nabídce není ještě nějaký další zajímavý byt. A při tom hledání vidíte znova nabídku té samé nemovitosti, kde jste si před chvíli domluvili prohlídku. Nijak se nad tím nepozastavíte a řeknete si, že ji nabízejí dvě realitní kanceláře. Ale jak hledáte dál, vidíte nabídku téže nemovitosti potřetí, počtvrté, popáté… Podvědomě se začnete ptát, proč je nabídka stejné nemovitosti na jednom realitním serveru hned několikrát? Porovnáte jednotlivé inzeráty různých realitních kanceláří a výsledkem je rozčarování. Podle fotografií jde evidentně o jeden a ten samý byt. Ale jednou je ve druhém patře, jindy ve třetím, jednou v ulici Takové, podruhé v Makové, jednou je výměra 65 m2, jindy 72 m2, jednou je byt po kompletní rekonstrukci, jinde jen po částečné, atd. Dokonce se liší i ceny. Není to divné? Čím více nad tím uvažujete a čím více jednotlivé nabídky porovnáváte, tím vám to přijde „podezřelejší“ a začnete hledat důvod, proč to tak je. Většina kupujících usoudí, že se byt nemůže dlouho prodat, protože je tam nějaký problém. Takový byt pro ně v ten okamžik ztrácí na atraktivitě a raději začnou hledat jinou nemovitost.

Nedopusťte, aby i vaše nemovitost byla tímto způsobem prezentace znehodnocena a aby došlo ke snížení ceny důsledkem konkurenčního boje mezi jednotlivými realitními makléři. Zadejte prodej jen jedné realitní kanceláři. Uzavřete s ní písemnou smlouvu, kde jsou jasně uvedeny podmínky spolupráce a požadovaná cena. Jeden realitní makléř, který má nemovitost v nabídce sám (tzv. exkluzivně), udělá pro její prodej mnohonásobně více než čtyři různí makléři dohromady. Nebojí se totiž do prodeje vaší nemovitosti investovat svůj čas ani peníze, protože výsledek má zaručený. Navíc vy po celou dobu komunikujete pouze s jedním obchodníkem, který má kompletní přehled o všech zájemcích. Můžete tedy efektivněji a flexibilně upravovat strategii prodeje podle aktuální situace.

Pokud již svou nemovitost v nabídce máte a došlo k výše popsané situaci, raději nabídku na měsíc stáhněte. Mezi tím pečlivě vyberte makléře, kterému prodej svého bytu nebo domu zadáte (viz. článek Jak vybrat realitní kancelář) a pak začněte nemovitost nabízet znova jako novinku. Tak, jak si zaslouží. V případě správného způsobu prezentace je nemovitost pro kupující atraktivnější a získává na hodnotě.

Přeji vám rychlý prodej bytu za maximální možnou cenu.

Lucie Tůmová

Autor: Lucie Tůmová

Vyhledávaná realitní makléřka se specializací na prodej nemovitostí v Praze a okolí. Jako obchodník pracuje od roku 2001, v realitách působí od února 2010. Vedle běžné makléřské činnosti píše blog s realitní tématikou, poskytuje nezávislé konzultace při prodeji/koupi nemovitosti, je autorkou e-booku Vyhněte se nejčastějším chybám při prodeji nemovitosti, spoluzakladatelkou a manažerkou realitní kanceláře FINDEO.cz, platformy bezinzerce.cz a podílí se na tvorbě dalších projektů. Realitní specialista certifikovaný Realitní akademií České republiky www.lucietumova.cz Realitní makléř Praha manažer FINDEO reality

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s